Psy i koty to najpopularniejsze zwierzęta, z którymi wchodzimy w trwałe relacje. Są to natury niezwykle przeciwstawne i nie bez powodu te dwa gatunki zazwyczaj nie darzą się sympatią. Psy zazwyczaj są towarzyskie i energiczne, choć mogą być również złośliwe i agresywne. O kotach zwykliśmy myśleć jako o leniwych i dumnych, choć bywają również figlarne i brawurowe. Choć zazwyczaj przypisujemy konkretne cechy do określonych ras czworonogów, nigdy nie możemy przewidzieć, jaki temperament będzie miał nasz nowy przyjaciel – przypomina to trochę postawienie na numerek w kasynie. Dla wszystkich miłośników tych wspaniałych zwierząt przygotowaliśmy kilka propozycji najlepszych gier o psach i kotach.

Animal Shelter Simulatior

Jeśli kiedykolwiek ciekawiło Cię, jak wygląda praca schroniska dla zwierząt od kuchni – teraz masz na to okazję. Animal Shelter Simulatior to symulator schroniska stworzony przez polską firmę PlayWay. Wcielamy się w nim we właściciela takiego obiektu i staramy się uratować jak najwięcej czworonogów. Przygarniamy więc pod nasz dach bezdomne zwierzątka, dbamy o nie, karmiąc je, wyprowadzając na spacery i troszcząc się o ich szeroko rozumiany stan komfortu. Do naszych pupili nie możemy się jednak zanadto przywiązać – wszak głównym i ostatecznym celem jest znalezienie nowego kochającego domu dla naszych ulubieńców. Jak na prawdziwy symulator przystało, uniwersum to nie jest tak kolorowe. Nasze schronisko będzie zmagało się z różnymi problemami finansowymi, a naszą działalność rozpoczniemy w małym skromnym budynku. Niczym prawdziwy gracz kasyna, musimy umiejętnie dysponować środkami, by zapewnić naszej instytucji jak najlepszy rozwój. W grę zagramy jednak tylko na komputerze, w przeciwieństwie do mobilnych kasyn dostępnych na telefony.

The Sims 4: Psy i koty

Popularne „simsy” wzbudzają wiele emocji. Dla jednych jest to świetna rozrywka, która pomaga zabić czas w długie jesienne wieczory, a dla innych nudna gra dla osób bez życia prywatnego i bez pasji. Każdego miłośnika czworonogów zainteresuje jednak dodatek do gry The Sims 4: Psy i koty. Konwencja gry nie odbiega znacząco od innych produkcji tej serii, różnicą jest to, że w tej edycji możemy stworzyć dla naszego Sima czworonożnego przyjaciela. Mamy w tej kwestii naprawdę dużą dowolność. Możemy więc wybrać jedną z wielu ras, dobrać indywidualne cechy wyglądu, zaprojektować umaszczenie aż do ostatniej plamki, a nawet wybrać cechy charakteru. Z naszym pupilem możemy się bawić, spędzać miło czas, a także stroić go według własnej fantazji. W tym uniwersum nie wszystko jednak jest przewidywalne, więc nasze zwierzątko może nas czasem nieźle zaskoczyć. Tak jak w prawdziwym świecie, zdarzać mu się też będą różne choroby i dolegliwości, a naszym zadaniem będzie skutecznie na nie reagować.

Peace Island

Ten, kto uważa, że koty to zwierzęta zimne i obojętne na problemy ludzi, z pewnością nie może mieć racji! Gang puszystych detektywów z Peace Island skutecznie przeciwstawia się temu mitowi. Gra ta ma miejsce w tytułowym Peace Island, którego krajobrazy są inspirowane rzeczywistym ukształtowaniem terenu w Maine Islands na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia na wyspie dochodzi do zagadkowego zniknięcia wszystkich ludzkich mieszkańców, na co koci gang nie może pozostać obojętnym. Postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia i ruszyć ludziom na ratunek. Koty przeżywają wiele przygód i stają przed różnymi trudnościami, nad którymi trzeba niekiedy pogłówkować przez dłuższą chwilę. Na akcję gry składa się kilka oddzielnych linii fabularnych, które łączą się w jedną całość. Jest to gra przygodowa, która łączy w sobie elementy science fiction, kryminału i historii alternatywnej.

Home Free

Każdy miłośnik zwierząt zapewne współczuje bezdomnym psom, ale czy ktoś z nas faktycznie zastanawiał się, jak wygląda życie na ulicy? Problem ten naświetla gra komputerowa Home Free, w której wcielamy się w postać bezdomnego kundla, który egzystuje na ulicach wielkiej i nieprzyjaznej metropolii. Musi mierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, jak na przykład innymi agresywnymi psami czy z ludźmi, którzy nienawidzą bezdomnych zwierząt. Najważniejszym zadaniem naszego bohatera jest poszukiwanie pożywienia, wody pitnej i schronienia, w którym będzie mógł bezpiecznie przetrwać noc. W grze nie ma żadnej określonej z góry linii fabularnej – naszym jedynym i ostatecznym celem jest przetrwanie. W rozgrywce podobnie jak w czasie gier kasynowych, w ciągu jednej chwili możemy stracić wszystko.

102 Dalmatyńczyki

Życie małych zwierzątek bywa niebezpieczne, ale może być również ciekawe, barwne i emocjonujące. By odpocząć od szarości życia codziennego, proponujemy wycieczkę do przyjaznego i przyjemnego świata znanego nam z filmu Disneya. 102 Dalmatyńczyki to gra, która teoretycznie przeznaczona jest dla najmłodszych psiarzy, jednak nie widzimy powodu, by starsi gracze również nie mogli w nią grać. Przenosimy się w niej do Londynu i wcielamy się w rolę jednego z dwóch szczeniaczków: Domino lub Zmyłkę. Podobnie jak w filmowym prototypie, czworonogi muszą zmierzyć się z przebiegłą i okrutną Cruellą de Mon, przeżywając przy okazji wiele ciekawych przygód. Jest to typowa gra zręcznościowa, która nie wymaga wiele wprawy, nie oznacza to jednak, że nie dostarczy nam rozrywki na wiele godzin.