Psy po przejściach

Psy, które przebywały w schronisku dla zwierząt, to przeważnie zwierzęta po przejściach, po adopcji potrzebują czasu do oswojenia się, w nowym środowisku. Chcemy podarować im miłość i bezpieczeństwo, dlatego zaczynamy przytulać, całować, jednak nie jest to wskazane, gdyż zaczynamy osaczać zwierzaka. Takie zachowania często wywołują skutek odwrotny od zamierzonego oraz drażnią naszych pupili, dzieje się tak, dlatego że do tej pory nie były przyzwyczajone do takich zachowań ludzkich.
Nasze psy nie lubią ściskania, dotykania pysku, krzyku, sprzecznych komend, spacerów bez pozwalania na wąchanie, zbyt silnych zapachów, ubierania.
Mamy zwierzę po przejściach i chcemy mu wynagrodzić dotychczasowe krzywdy, więc zaczynamy całować między innymi po pyszczku, co dla psa jest sygnałem, że jest silniejszy od człowieka, więc zaczyna szczekać i robi się agresywny, ponieważ w jego psychice utwierdza się przekonanie, że musi bronić siebie oraz swojego właściciela.
Również drażniącym zachowaniem dla naszego pupila jest to kiedy zaczynamy słodziutko do niego mówić, zdrabniamy "ty pysiunio, słodziutki", przez co pokazujemy swoje zęby. Nasz pies obiera to jako atak.
Stopniowo przygotowujemy zwierzę do naszych zachowań, z poszanowaniem jego strefy komfortu.

Odpowiednie żywienie psa

1 Comments
Add Your Comment